mei 27, 2022

Soest Nu

Soest Nu is de toonaangevende aanbieder van kwalitatief Nederlands nieuws in het Engels voor een internationaal publiek.

Diego Maradona's iconische 'Hand of God'-shirt wordt voor $ 9,3 miljoen verkocht op een online veiling

Diego Maradona’s iconische ‘Hand of God’-shirt wordt voor $ 9,3 miljoen verkocht op een online veiling

Het blauwe shirt werd volgens Sotheby’s verkocht aan een anonieme koper voor 7.142.500 pond ($ 9.284.536).

Het was eerder in het bezit van voormalig Engelse middenvelder Steve Hodge, die na de 2-1 overwinning van Argentinië in de kwartfinales van shirt verwisselde met Maradona.

Tijdens de wedstrijd stuurde Hodge per ongeluk de bal de lucht in voor Maradona om het beruchte “Hand of God” -doel te scoren.

Een paar minuten later scoorde Maradona het ‘doelpunt van de eeuw’ – zoals later werd weggestemd in een FIFA-peiling – en ontving een pass bij de middenlijn, voordat hij op weg ging naar het doel, een reeks Engelse spelers ontwijkend en zwaaiend en en schoot de bal vervolgens langs Peter Shilton.

“Deze historische trui is een tastbare herinnering aan een belangrijk moment, niet alleen in de geschiedenis van de sport, maar in de geschiedenis van de 20e eeuw”, zegt Brahm Wachter, hoofd Streetwear en Modern Collectibles bij Sotheby’s, in een verklaring.

“In de weken sinds we de veiling hebben aangekondigd, zijn we overweldigd door zowel sportliefhebbers als verzamelaars, met opwinding die duidelijk in de lucht hing tijdens de openbare tentoonstelling – en dat ongefilterde enthousiasme voor het bieden resoneerde.

“Dit shirt is misschien wel het meest begeerde voetbalshirt dat ooit is geveild, en daarom is het passend dat het nu het veilingrecord heeft voor iets van zijn soort.”

Volgens Sotheby’s was het vorige veilingrecord voor een item van sportmemorabilia het originele manuscript van het Olympisch manifest uit 1892, dat in december 2019 voor $ 8,8 miljoen werd verkocht.

Het shirt brak het vorige record voor een gedragen shirt in de wedstrijd.

Het vorige record voor de trui die in het spel werd gedragen, was in handen van de Babe Ruth Yankees-trui, die in 2019 voor $ 5,64 miljoen werd verkocht.

READ  Bekijk: Albert Pujols Homers voor het eerst sinds zijn terugkeer naar de Cardinals terwijl Busch Stadium ontploft

Vóór de veiling werd geschat dat Maradona’s shirt tussen de 4 miljoen pond ($ 5,25 miljoen) en 6 miljoen pond ($ 7,5 miljoen) zou opleveren.

*Het Sotheby-shirt is aangepast aan het shirt dat hij droeg op het moment dat Maradona het beruchte doelpunt scoorde door het vooraanstaande foto-matchingbedrijf voor sportmemorabilia, Resolution Photomatching, en vervolgens beoordeeld door Sotheby’s Chief Science Officer, die het shirt fysiek onderzocht om de match te bevestigen Kenmerken.”